• The Irishman

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • Fractured

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★½

  • Tall Girl

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★★½

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Hair Love

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Safety

  • Daddy

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Lucky Girl

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • See You Yesterday

    ★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • The Perfect Date

  • After

  • Us

    ★★★½

  • Wonder Park

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Villains

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Kitbull

  • Smash and Grab

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

  • Dumplin'

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • The Grinch

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Auntie Edna