• Then Came You

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Johnny English Strikes Again

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Nun

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Purl

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • El Angel

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Dear Ex

    ★★★★

  • Bao

  • Alex Strangelove

  • Honey: Rise Up and Dance

    ½

  • Ready Player One

  • Love, Simon

  • Irreplaceable You

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • The Open House

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Pitch Perfect 3

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Ferdinand

    ★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

  • Dismissed

    ★★½

  • Creep 2

    ★★½

  • 1922

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Mom and Dad

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • mother!

  • Lady Bird

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Despicable Me 3

  • Girls Trip

    ★★★½

  • In a Heartbeat

  • Good Time

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Cars 3

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • The Square

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

  • Everything, Everything

  • Harry Styles: Behind the Album

  • Princess Cyd

    ★★★