• The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • The Square

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

  • Everything, Everything

  • Harry Styles: Behind the Album

  • Princess Cyd

    ★★★

  • Bad Genius

    ★★★★★

  • The Endless

    ★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★★

  • Can't Help Falling in Love

  • Smurfs: The Lost Village

  • Power Rangers

  • Lou

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

    ★★★

  • Beauty and the Beast

  • Skins

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

  • Cherry Bomb: The Documentary

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★½

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Gook

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Surf's Up 2: WaveMania

  • Audible Static

  • Moana

  • Birdshot

    ★★★½

  • In This Corner of the World

    ★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Nosedive

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: San Junipero

  • The Walking Dead: The Journey So Far

  • The Third Party

    ★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • 13th

    ★★★★½

  • Split

  • Storks

  • The Invisible Guest

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

  • Sing

  • Handsome Devil

    ★★★

  • Moonlight

  • La La Land

  • Trunk Space

  • Suicide Squad

  • Ice Age: Collision Course

  • Inner Workings

  • The Secret Life of Pets

  • Piper

  • Finding Dory

  • Now You See Me 2

  • Me Before You

  • Divines

    ★★★★★

  • Loving

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • The Wailing

    ★★★½

  • Pearl

  • Miss Stevens

    ★★★★

  • Hush

    ★★★½

  • Allegiant

  • Zootopia

    ★★★★½

  • The Love Witch

    ★★★

  • The Fundamentals of Caring

  • Kung Fu Panda 3