aisha has logged 24 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Infinite

Infinite

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry