Sort by

aisha has logged 228 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Yuni

Yuni

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wolf

Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Rent

Rent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
El Topo

El Topo

1970
×
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ringo

Ringo

2011
×
Edit this entry  
27
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Little Vampire

The Little Vampire

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry