• They/Them

    ★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Persuasion

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★

  • Love & Gelato

    ½

  • The Princess

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Elvis

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★½

  • Moonshot

    ★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Tall Girl 2

  • Fresh

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Sing 2

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Sands Between

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½