• Groot's Pursuit

    ★★★★½

  • The Little Guy

    ★★★★★

  • Groot's First Steps

    ★★★★★

  • Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

    ★★★★

  • Groot Takes a Bath

    ★★★★★

  • Magnum Opus

    ★★★★★

  • Rocketry: The Nambi Effect

  • Lightyear

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Men

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Christina P: Mom Genes

    ★★★★★

  • Saani Kaayidham

    ★★★★★

  • Emergence

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Split Ends

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

    ★★

  • Ice Age: Scrat Tales

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Ryan Long: White Immigrant

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Louis Theroux's Forbidden America

    ★½

  • FIR

    ½

  • Mahaan

    ★★★★½

  • Ping.Pong.

    ★★★★★

  • Akaash Singh: Bring Back Apu

    ★½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • Navalny

    ★★★★★

  • Emergency

  • Bidoof's Big Stand

    ★★★★

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Witcher: Fireplace

    ★★½

  • The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Annaatthe

    ½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Four Hours at the Capitol

    ★★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★½

  • Blue Period

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½