Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Elektra

Elektra

2005
×
★½
Edit this entry  
17
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Duel

Duel

1971
×
★★★½
Edit this entry  
14
Return to Me

Return to Me

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
Edit this entry  
31
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★
Edit this entry  
30
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Importance of Being Earnest

The Importance of Being Earnest

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spooks: The Greater Good

Spooks: The Greater Good

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
The Man Who Would Be King

The Man Who Would Be King

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★½
Read other review Edit this entry  
16
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
14
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
11
Annie

Annie

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Pokémon Concierge

Pokémon Concierge

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Without a Clue

Without a Clue

1988
×
★★
Edit this entry  
07
League of Legends: Warriors

League of Legends: Warriors

2020
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
03
The World's Fastest Indian

The World's Fastest Indian

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
21
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry