Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Dead for a Dollar

Dead for a Dollar

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last of the Dogmen

Last of the Dogmen

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The General

The General

1926
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Born Yesterday

Born Yesterday

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Grey Fox

The Grey Fox

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
06
My Bodyguard

My Bodyguard

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Timebomb

Timebomb

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Double Wedding

Double Wedding

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mad Miss Manton

The Mad Miss Manton

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night Walker

The Night Walker

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Great Man's Lady

The Great Man's Lady

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Union Pacific

Union Pacific

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Copshop

Copshop

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Late Show

The Late Show

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Legal Eagles

Legal Eagles

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
AC/DC: Let There Be Rock

AC/DC: Let There Be Rock

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brown Sugar

Brown Sugar

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★★★
Edit this entry