• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Climax

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Life

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • Terrifier

    ★★

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • The Witch

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Looper

    ★★★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • The Illusionist

    ★★★★

  • Mystic River

    ★★★★

  • CB4

    ★★★★½