Sort by

aja has logged 140 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
8½

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Possession

Possession

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
After Class

After Class

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
Read the review Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
2 Days in Paris

2 Days in Paris

2007
×
Edit this entry  
11
Here Now

Here Now

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Kaboom

Kaboom

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
21
Bound

Bound

1996
×
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Crash

Crash

1996
×
Read the review Edit this entry  
15
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
Edit this entry  
14
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
Read the review Edit this entry