• The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • The Spine of Night

    ★★½

  • Passing

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • A Recipe for Seduction

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Marshall

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Girls Trip

    ★★★★

  • Bon Cop Bad Cop 2

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Novitiate

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • The Childhood of a Leader

    ★★★★

  • Magic Mike XXL

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Saving Christmas

    ½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • We Are Young. We Are Strong.

    ★★★★

  • Annabelle

    ★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • Jacky in the Kingdom of Women

    ★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • This Is the End

    ★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Short Term 12

    ★★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • The Sapphires

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★½

  • In Time

    ★★★½

  • Beginners

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • A Serbian Film

    ½

  • Heartbeats

    ★★★★

  • Tiny Furniture

    ★★★★

  • Hamlet

    ★★★★

  • Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

    ½

  • Away We Go

    ★★★★★

  • I Killed My Mother

    ★★★★½

  • The Human Centipede (First Sequence)

    ½

  • Fanboys

    ★★★½

  • Polytechnique

    ★★★★★