• Notorious

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Score: A Film Music Documentary

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Good Will Hunting

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Juno

    ★★★★½

  • Jawbreaker

    ★★

  • Drop Dead Gorgeous

    ★★★★

  • She's the Man

    ★★★

  • Bend It Like Beckham

    ★★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • Enchanted

    ★★★★

  • The Princess Diaries

    ★★★½

  • Miss Congeniality

    ★★★★