• Swallow

    ★★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★

  • The Room

    ★★★

  • My Generation

    ★★½

  • Dreamland

    ★★½

  • Black Cat in a Dark Room

    ★★★½

  • The Mystical Journey of Jimmy Page's '59 Telecaster

    ★★★

  • No, I Don't Want to Dance!

    ★★½

  • Solipsism

    ★★★★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Trauma Chameleon

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Sunset

    ★★½

  • The Wolf's Call

    ★★★½

  • All Inclusive

    ½

  • Ghost Town Anthology

    ★★★½

  • Story

    ★★★½

  • Freeze Frame

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Death of Dick Long

    ★★★

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★

  • Paradise Hills

    ★★★

  • Monos

    ★★★

  • Wounds

  • The Lodge

    ★★★

  • Koko-di Koko-da

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • Harpoon

    ★★½

  • Smash and Grab

    ★★½

  • Kitbull

    ★★★★

  • Rebooted

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • DOTCOM

    ½

  • Don't Know What

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Sweet Night

    ★★★★

  • A Brother

    ★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Honour

    ★★★½

  • Maggie

    ★★★★

  • Animas

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Apostle

  • The Perfection

    ★★

  • Sword of God

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★

  • Minuscule 2: Mandibles From Far Away

    ★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Gwen

    ★★★

  • Edge of the Knife

    ★★½

  • Jessica Forever

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Greta

    ★½

  • Amalia

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • I Am Jonas

    ★★

  • Ultra Rêve

    ★★★★

  • Veslemøy's Song

    ★★★½

  • Genesis

    ★★★★

  • I'm Going Out for Cigarettes

    ★★★★

  • Sophia Antipolis

    ★★★★