jasmine has logged 12 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry