jasmine has logged 148 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mary, Marry Me

Mary, Marry Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Me & You

Me & You

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gourmet Baby

Gourmet Baby

2001
×
Edit this entry  
17
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Goyo: The Boy General

Goyo: The Boy General

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Goyo: The Boy General

Goyo: The Boy General

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Love You, Hater

I Love You, Hater

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aquarium

Aquarium

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Slap

Slap

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Mom Is an Airplane!

My Mom Is an Airplane!

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hart's Desire

Hart's Desire

2013
×
★★★★
Edit this entry