jasmine has logged 142 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Our Times

Our Times

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Stained Club

The Stained Club

2018
×
Edit this entry  
06
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry