jasmine has logged 25 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Hello, Love, Goodbye

Hello, Love, Goodbye

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hours

The Hours

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry