• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★½

  • Candyman

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • F9

    ½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • Extraction

    ★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½