ajb1310 has logged 368 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
Read the review Edit this entry  
29
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Munich

Munich

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
15
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Edit this entry  
12
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
Rampage

Rampage

2018
×
½
Edit this entry  
06
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
San Andreas

San Andreas

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Town

The Town

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
25
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry