ajb1310 has logged 36 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
300

300

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★½
Edit this entry  
18
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Free Fire

Free Fire

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Edit this entry  
06
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Edit this entry  
02
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★
Edit this entry  
01
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Edit this entry