• Flesh and Felt

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Monkey Juice

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Save the Lobster!

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Clifford the Big Red Dog

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Twins

    ★★½

  • The Duel

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★½