Sort by

Alex has logged 40 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Till

Till

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Broker

Broker

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Janes

The Janes

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Living

Living

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade

Blade

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry