ajohnson170 has logged 24 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Others

The Others

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry