Tyler ☣️ has logged 317 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Robert

Robert

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Escape Plan: The Extractors

Escape Plan: The Extractors

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
American Hunter

American Hunter

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sunset Society

Sunset Society

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nancy

Nancy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maggie

Maggie

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Navigator

The Navigator

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Insider

The Insider

1999
×
Read the review Edit this entry  
21
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knowing

Knowing

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joe

Joe

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry