Tyler ☣️ has logged 25 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maniac

Maniac

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry