Sort by
  • Pearl

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • VHYes

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Wanda Sykes: Not Normal

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Romantic Comedy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Skin

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Uncle Drew

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½