Sort by

Jaimie has logged 136 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saved!

Saved!

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Abominable Dr. Phibes

The Abominable Dr. Phibes

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shock Treatment

Shock Treatment

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Table 19

Table 19

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
This Film Is Not Yet Rated

This Film Is Not Yet Rated

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry