• Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Flee

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Black Is King

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • No One Is Crazy in This Town

    ★★★★

  • Something Old, New, Borrowed and Blue

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Gundala

    ★★★

  • The Science of Fictions

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Stuber

    ★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Tilik

    ★★★½

  • A Gift

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Lost

    ★½

  • May the Devil Take You

    ★★★½

  • Kafir

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★