Sort by

Akbar has logged 44 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
PK

PK

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lost

Lost

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kafir

Kafir

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Seen and Unseen

The Seen and Unseen

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lou

Lou

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry