Sort by

Akhil has logged 26 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
On Happiness Road

On Happiness Road

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Was at Home, But...

I Was at Home, But...

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
23
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bheeshma

Bheeshma

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Edit this entry  
06
The Cow

The Cow

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Henrietta Bulkowski

Henrietta Bulkowski

2019
×
Edit this entry  
03
Maestro

Maestro

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Off-Piste

Off-Piste

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bird & The Whale

The Bird & The Whale

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Sister

Sister

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Daughter

Daughter

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry