Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Head Count

Head Count

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Perfection

The Perfection

2018
×
½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room

Escape Room

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mon Mon Mon Monsters

Mon Mon Mon Monsters

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malevolent

Malevolent

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alpha

Alpha

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Love in a Fallen City

Love in a Fallen City

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eat a Bowl of Tea

Eat a Bowl of Tea

1989
×
★★★
Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry