• The Dark Knight

    ★★★★

  • Sympathy for Lady Vengeance

    ★★★★★

  • The Way of the Gun

    ★★★★½

  • Dancer in the Dark

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Strange Days

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Heroic Trio

    ★★★★

  • The Exorcist III

    ★★½

  • Eat a Bowl of Tea

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★★

  • The Return of the Living Dead

    ★★★★★

  • Yes, Madam!

    ★★★★

  • Love in a Fallen City

    ★★★

  • Angst

    ★★★

  • Blade Runner

    ★★

  • The Great Muppet Caper

    ★★★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★

  • Stalker

    ★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★★