• Framing Britney Spears

    ★★★

  • The Great Muppet Caper

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Head Count

    ★½

  • Mary Queen of Scots

    ★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★