Charles has rated 17 films ★★★★★ .

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Return of the Living Dead

    ★★★★★

  • Sympathy for Lady Vengeance

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★