• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • Master

    ★★★

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

    ★★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • The King's Man

    ★★½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sing 2

    ★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★½

  • The Shrink Next Door

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • A Christmas Wish in Hudson

  • Eternals

    ★★½

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Attica

    ★★★★

  • The Starling

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Dug Days

    ★★★★

  • Twenty Something

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½