• Single All the Way

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • One Royal Holiday

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Rent

    ★★★½

  • Paradise Hills

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Nun

    ★★

  • Boy Erased

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • First Man

    ★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★

  • The New Romantic

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★