Sort by

aksel has logged 167 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Late Shift

The Late Shift

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Turning Point: 9/11 and the War on Terror

Turning Point: 9/11 and the War on Terror

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bin Laden's Hard Drive

Bin Laden's Hard Drive

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
9/11: One Day in America

9/11: One Day in America

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tangerines

Tangerines

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry