Sort by

al1za has logged 31 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Moxie

Moxie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
Read prior review Edit this entry  
31
Trans-Europ-Express

Trans-Europ-Express

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Surviving R. Kelly

Surviving R. Kelly

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shy Boys: IRL

Shy Boys: IRL

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boys Alone

Boys Alone

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Girls Alone

Girls Alone

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
Garden State

Garden State

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Candy

Candy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry