• Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • After Love

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Aviva

    ★★★

  • Old Kids

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Antigone

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Ema

    ★★★

  • You Will Die at Twenty

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½