meagan has logged 233 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Comet

Comet

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crossroads

Crossroads

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crossroads

Crossroads

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
The Christmas Train

The Christmas Train

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Man Who Walked Between the Towers

The Man Who Walked Between the Towers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Girl with a Pearl Earring

Girl with a Pearl Earring

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One & Two

One & Two

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry