meagan has logged 42 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twitches

Twitches

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moments

Moments

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Valentin

Valentin

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Follows

It Follows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Realest Real

The Realest Real

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry