Sort by

meagan has logged 24 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gravity

Gravity

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frozen in Love

Frozen in Love

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry