meagan has logged 62 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★½
Edit this entry  
20
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Fool's Day

Fool's Day

2013
×
Edit this entry  
16
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Couch

Couch

2003
×
Edit this entry  
16
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
Edit this entry  
16
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
Edit this entry  
16
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
Edit this entry  
16
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Struck

Struck

2008
×
Edit this entry  
15
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Edit this entry  
15
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Edit this entry  
15
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Vanishing Lady

The Vanishing Lady

1896
×
Edit this entry  
13
Annabelle Serpentine Dance

Annabelle Serpentine Dance

1895
×
Edit this entry  
13
Baby's Meal

Baby's Meal

1895
×
Edit this entry  
13
The Sprinkler Sprinkled

The Sprinkler Sprinkled

1895
×
Read the review Edit this entry  
13
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Edit this entry  
13
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★
Edit this entry  
13
Curve

Curve

2016
×
Edit this entry  
12
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
36 Questions

36 Questions

2015
×
Edit this entry  
11
Whip It

Whip It

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
Snatched

Snatched

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lion

The Lion

2017
×
Edit this entry  
09
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
09
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry