alaine has logged 15 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Edit this entry  
17
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Edit this entry  
08
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Edit this entry  
01
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
High Art

High Art

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Mountains Are a Dream That Call to Me

The Mountains Are a Dream That Call to Me

2020
×
Read the review Edit this entry