Alan has logged 19 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Edit this entry  
08
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry