Alan 🐳 has logged 90 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Robot Holocaust

Robot Holocaust

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Snatchers

Snatchers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Stone Killer

The Stone Killer

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Above the Law

Above the Law

1988
×
★★★
Edit this entry  
28
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Beast Must Die

The Beast Must Die

1974
×
Edit this entry  
27
Luz

Luz

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★½
Edit this entry  
27
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Link

Link

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gator Green

Gator Green

2013
×
Edit this entry  
25
Heroes of the East

Heroes of the East

1978
×
★★★½
Edit this entry  
25
Critters Attack!

Critters Attack!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Getaway

Getaway

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wanted: Dead or Alive

Wanted: Dead or Alive

1987
×
★★
Edit this entry  
23
The Russian Bride

The Russian Bride

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sexbomb

Sexbomb

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hollywood Cop

Hollywood Cop

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Who'll Stop the Rain

Who'll Stop the Rain

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★½
Edit this entry  
20
Intensity

Intensity

1997
×
★½
Edit this entry  
19
Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Identity Theft of a Cheerleader

Identity Theft of a Cheerleader

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Fear No Evil

Fear No Evil

1981
×
★★½
Edit this entry  
18
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★
Edit this entry  
18
Think Big

Think Big

1989
×
★★★
Edit this entry  
18
Too Scared to Scream

Too Scared to Scream

1985
×
★★★
Edit this entry  
17
Pump Up the Volume

Pump Up the Volume

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Warlock Moon

Warlock Moon

1973
×
Read the review Edit this entry  
17
Combat Shock

Combat Shock

1986
×
★★★½
Edit this entry  
16
Taste of Fear

Taste of Fear

1961
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Spanish Prisoner

The Spanish Prisoner

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
Hired to Kill

Hired to Kill

1990
×
★★★
Edit this entry  
15
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Unforgettable

Unforgettable

1996
×
★½
Edit this entry  
15
Young Rebels

Young Rebels

1989
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hard Hunted

Hard Hunted

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry