toni has logged 292 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★
Edit this entry  
04
Election

Election

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Inside

Inside

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tea and Sympathy

Tea and Sympathy

1956
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Edit this entry  
03
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Atman

Atman

1975
×
★★★
Edit this entry  
28
Movie 43

Movie 43

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Monster's Ball

Monster's Ball

2001
×
★★
Edit this entry  
26
Gothika

Gothika

2003
×
★★
Edit this entry  
25
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★
Edit this entry  
22
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Edit this entry  
19
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Body Double

Body Double

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★★
Edit this entry  
12
Aliens

Aliens

1986
×
★★★
Edit this entry  
12
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★
Edit this entry  
11
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Edit this entry  
10
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★
Edit this entry  
10
Day of the Fight

Day of the Fight

1951
×
★★
Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★
Edit this entry  
10
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
★★
Edit this entry  
10
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★
Edit this entry  
09
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
Edit this entry  
08
Labor Day

Labor Day

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
06
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★
Edit this entry  
03
Tully

Tully

2018
×
★★★
Edit this entry