toni has logged 64 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
Edit this entry  
29
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★
Edit this entry  
28
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★
Edit this entry  
27
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Rabbit's Moon

Rabbit's Moon

1971
×
★★
Edit this entry  
26
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Edit this entry  
26
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★
Edit this entry  
25
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Edit this entry  
25
True Grit

True Grit

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
Read the review Edit this entry  
23
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★
Edit this entry  
22
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Flying Padre

Flying Padre

1951
×
Edit this entry  
21
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
Edit this entry  
21
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★
Edit this entry  
20
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
★★★★
Edit this entry  
19
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★
Edit this entry  
19
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Day in the Country

A Day in the Country

1936
×
★★
Edit this entry  
18
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★
Edit this entry  
18
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★
Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Edit this entry  
16
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★
Edit this entry  
13
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Edit this entry  
12
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★
Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
You're Next

You're Next

2011
×
★★
Edit this entry  
09
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
★★★
Edit this entry  
08
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★
Edit this entry  
07
That Obscure Object of Desire

That Obscure Object of Desire

1977
×
★★★
Edit this entry  
07
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry