• The Nun

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Front Runner

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Another Day of Life

    ★★★

  • The Kissing Booth

  • Cold War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • El testigo: Caín y Abel

    ★★★

  • For the Hungry Boy

    ★★★

  • Dominion

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Call Me by Your Maid

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

  • Tully

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • The Post

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Sitting

    ★★★★

  • Jigsaw

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Flatliners

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • The Wife

    ★★

  • Revenge

    ★★★★★

  • Beast

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Darkest Hour

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • HAIM / Valentine

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Regina Spektor - Live on Soundstage

    ★★★★